Customised Smart IC Chip Cortex M4 Microcontroller MK60FN1M0VLQ12
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Model Number : MK60FN1M0VLQ12
Certification : ISO9001
MOQ : 1pcs
Payment Terms : T/T,Paypal,Escrow
Supply Ability : 7000pcs
Delivery Time : In stock
Packaging Details : Tray
application : Computer, Automobile, etc.
brand : Intel, AMD, ST, TI, etc.
function : Logic, Memory, Power, etc.
package : DIP, SOP, QFN, BGA, etc.
type : Electronic IC Chip
voltage : 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V, 12V, etc.
Contact Now
Electronic IC Chip MK60FN1M0VLQ12 IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Product Category: ARM Microcontrollers - MCU
RoHS: Details
K60_120
SMD/SMT
LQFP-144
ARM Cortex M4
1 MB
32 bit
4 x 16 bit
120 MHz
100 I/O
128 kB
1.71 V
3.6 V